Abdullah Gül: Tekrar parti kapatan dar bakışlı bir (Anayasa) mahkeme mi isteniyor? - Sağlı Sollu

TV 100’de Sağlı – Sollu programını sunan Gazeteci Ahu Özyurt, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AYM tartışmasına ilişkin görüşlerini canlı yayında açıkladı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ahu Özyurt’a verdiği özel açıklama…

‘"Bu tartışmaları hayretle takip ediyorum. Yıllardır Anayasa Mahkemesi özgürlükçü olsun, yasakçı olmasın. Dar anlamda düşünen bir AYM olmasın derken… Şu an özgürlükçü davranan, AİHM içtihatlarına uygun davranan AYM’ye yapılan bu yakıştırmaları anlayamıyorum.x

Üyeleri şu atamış, bu atamış ayrı bir konu. Aslolan üyelerin bakışı çok önemli. Tekrar parti kapatan, dar bakışlı bir mahkeme mi isteniyor? Bu tarz tartışmayı ilk defa görüyorum. Ve üzüntü ile karşılıyorum.

Bu arada Yüksek Mahkeme üyeleri dahil, tüm hakim ve savcıların siyasi görüş paylaşmalarını çok yanlış buluyorum. Hakimler kararlarıyla konuşur. "

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCndsdUW_oPLqpQJY9J8oIRg/join

tv100 canlı yayını. Türkiye çapında yayın yapan tv100’ün canlı yayınını youtube üzerinden her zaman canlı olarak izleyebilirsiniz. www.tv100.com

Türkiye’nin yeni YÜZ’ü tv100 son dakika haberleri, Okan Bayülgen, Ertan Özyiğit, Oytun Erbaş ve canlı yayınlarla yeni video serileriyle her an elinizin altında.

#tv100 #tv100canlı #tv100canlıizle #tv100canlıyayınizle #canlıizle #canlıyayın

ABONE OL → https://bit.ly/2MMsz5R

tv100 Canlı Yayın İzle: https://www.youtube.com/watch?v=9NMCgLjGVRU

tv100 uydu bilgileri:

TÜRKSAT 4A
Frekans: 12729
Sembol: 30000
Polarizasyon: V (Dikey)

tv100 Kablo TV, DIGITURK, Turkcell TV+ ve DSMART platformlarında da 37. kanaldan Vodafone TV’de ise 36. kanaldan, tivibu’da 47. kanaldan izlenebilir.

Site: www.tv100.com
Facebook: https://www.facebook.com/tv100com/
Twitter: https://twitter.com/tv100
Instagram: https://www.instagram.com/tv.100/?hl=tr
Youtube: https://www.youtube.com/tv100