Rusya Parlamentosu Bağımsızlık istedi!

Rusya Parlamentosu, Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığının tanınmasını önerdi. Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı, Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığının tanınmasını önerdi.

Donetsk ve Lugansk bölgeleri için istendi

Rusya’da iktidardaki Birleşik Rusya partili milletvekili, parlamentonun alt kanadı Duma’ya, Devlet Başkanı Putin’e Donetsk ve Lugansk bölgelerinin bağımsızlığının tanınması gerektiği kaydedilen yeni tasarı sunmuştu.

Birleşik Rusya partili milletvekilleri Viktor Vodolatskiy ve Artyom Turov tarafından Duma’ya sunulan tasarının metninde, "Duma’nın ‘Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Donetsk Halk Cumhuriyeti ile Lugansk Halk Cumhuriyeti’nin tanınması gerektiğine ilişkin’ çağrı taslağıyla ilgili Rusya Dışişleri Bakanlığı ile istişarelerin yapılması ve ilgili çağrı taslağının değerlendirilmesi" ifadesine yer verilmişti.

Tasarıda, "Devlet Duması milletvekilleri, Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti’nin tanınmasını haklı ve ahlaki olarak doğru buluyor. Geçtiğimiz yıllarda cumhuriyetlerde halkın iradesi temelinde demokratik yapılar ve meşru iktidarın tüm niteliklerine sahip devletler inşa edildi" ifadeleri yer aldı.

Abone ol; dünyadaki ve ülkemizdeki son gelişmelerden ilk senin haberin olsun 🔔
https://www.youtube.com/tv100/?sub_confirmation=1

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın📢
https://www.youtube.com/channel/UCndsdUW_oPLqpQJY9J8oIRg/join

Türkiye çapında yayın yapan tv100’ün canlı yayınını YouTube üzerinden her zaman canlı olarak izleyebilirsiniz.

www.tv100.com

tv100 Canlı Yayın İzle ➤ https://youtu.be/8jEXHzMTR7s

tv100 uydu bilgileri📡
TÜRKSAT 4A
Frekans: 12729
Sembol: 30000
Polarizasyon: V (Dikey)
tv100 Kablo TV, DIGITURK, Turkcell TV+ ve DSMART platformlarında da 37. kanaldan, tivibu 51. kanaldan, Tivibu 47. kanaldan, Vodafone TV’de ise 36. kanaldan izlenebilir.

Facebook: https://www.facebook.com/tv100com/
Twitter: https://twitter.com/tv100
Instagram: https://www.instagram.com/tv.100/?hl=tr
Youtube: https://www.youtube.com/tv100

#tv100 #Gündem #Haber