Ali Koç'tan İtifar Gibi Açıklama; Kötü Gidişata Dur Diyemedik, Hatalıyız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3 Temmuz sürecinde 10 yıl boyunca olduğu gibi tarihin bir kez daha tüm Fenerbahçelileri haklı çıkardığını belirtti. Koç takımı silkeleyip bu kötü gidişata dur diyemedikleri için de kendilerinin hatalı olduğunu ifade etti.

Kanalımıza Abone Oldunuz mu?
📌 http://bit.ly/IHA-Abone
Fenerbahçe’de gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bir konuşma gerçekleştirdi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde tarihe geçmiş pek çok önemli olayın olduğunu dile getiren Ali Koç, “Bunların en önemlisi de 27 Aralık 2021 tarihi olacaktır. Zira bu tarih Fenerbahçelilerin hiçbir zaman unutamayacağı önemli, değerli bir gün olarak geçecektir. 27 Aralık 2021 tarihi bu vatanın bir parçasıyım diyen herkesin hatırlaması gereken bir gün olacaktır. Bu tarih, bir milleti, bir terörist çetesine karşı uyandıranların olduğu tarihtir. Hukuksuzluğa karşı hukukun kazandığı gündür. 10 yıl boyunca olduğu gibi tarih bir kez daha tüm Fenerbahçelileri haklı çıkarmıştır. Tüm Türkiye’nin de şahit olduğu gibi en zor şartlardan geçip en ağır mücadeleye girerek elde ettiğimiz 2010-2011 yılındaki şampiyonluğumuz hedef alınarak kulübümüzün, Cumhuriyetimizin tüm değerlerini önceki başkanımız Aziz Yıldırım’a, eski yönetim kurulu üyelerimize davadaki diğer arkadaşlarımıza varlığımıza, bütünlüğümüze yapılan FETÖ saldırısı 27 Aralık’ta son bulmuştur çok şükür” dedi.
“Dik duran Aziz Yıldırım ve taraftarlara sonsuz teşekkür ediyorum”
Ali Koç, dik duran eski başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’yi her yerde savunan milyonlarca taraftara sonsuz teşekkürlerini ileterek, “O dönem masumiyet kalibresi hiçe sayılarak dosyadaki gizlilik kararı görmezden gelinerek bir kısmı firari, bir kısmı hapiste olan emniyet, yargı ve medya mensupları Fenerbahçe’yi sistematik olarak suçladılar. Günlerce, haftalarca, aylarca iftiralar attılar, medyaya sistematik servis yaptılar. Tüm bu sistematik yapıya karşı devletin tüm gücünü arkasına alan medyaya istediğini yaptıran, bu güce karşı yıllarca süren mücadelemizin zaferler taçlanmasıyla Fenerbahçe’mizin tertemiz olduğu ortaya çıkınca sanki hiçbir haber değeri yokmuş gibi medyamız görmezden geldi. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sırf bu sebeple ‘Fenerbahçe şike yaptı’ diye yazan, çizen, konuşanların inadına Yargıtay kararımızı pek çok gazeteye ilan olarak verdik. Verdik ki iftiracılar gerçeklere mecbur kalsın Fenerbahçe’nin haklılığı yüzlerine tokat gibi çarpsın. Yargıtay kararı sonrası ilk gün ‘şimdi hesap vakti’ dedik. Fenerbahçe’nin hesap vaktinde maddi manevi herkes bu işin hesabını verene dek peşinde olacağız. Hesap vaktinin ilk adımı olarak en önemli başlıklardan birini olan TFF’ye tazminat davamızla ilgili konuşmak isterim. Ne yazık ki son dönemde şahsıma ve yönetimime yapılan bezdirme, yıpratma politikaları, algı operasyonlarının bir tanesine bunu eklediler. Yok yanlış açmışız, şöyle yapmışız diye. Bu bildiğiniz üzere çok uzun kapsamlı bir çalışmanın sonucu olarak Fenerbahçe’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkının 3 Temmuz sürecinde dönemin TFF’si tarafından engellenmesi hatta gasp edilmesi neticesinde Fenerbahçe’nin uğramış olduğu zararların tazmini için mahkemede tazminat davası açtık. Bununla beraber niye bu kadar düşük rakamla açtınız dediler. Hulusi Belgü zihniyetindekiler atlamış, uçak yolcuğu demek ki o kadar uzun değildi. Elbette bu davada talep edilen tutar Fenerbahçe’nin uğradığı zararları karılamaya yetmeyecektir. Fakat hesaplanan ve hiçbir şekilde tartışma konusu olamayacak kesinlikle olan kalemleri tespit ederek, talep artırımında bulunma hakkımızı daima saklı tutarak asgari bir tutar belirledik. Bizim itibarımız, marka değerimiz, imajımız, gerek ülkemizde gerek Avrupa futbolunda yerle bir edildi. Borsa değerlerimiz çöktü ama ne yazık ki mevcut hukuk sisteminde bunları tazmin etmenin ne yazık ki mümkünatı yok” diye konuştu.

#alikoç #fenerbahçe #haber #sondakika #gündem

———————————————————————–

Bir Çok Merak Edilen Konuda Uzman Görüşlerini Sizlerle Buluşturduğumuz İHA Aktüel Kanalımız 👇
📌 https://bit.ly/IHA-Aktuel

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
🌐 http://www.iha.com.tr

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Edin!

📍 https://facebook.com/iha.com.tr
📍 https://twitter.com/ihacomtr
📍 https://instagram.com/ihacomtr/
📍 https://t.me/ihacomtr
📍 https://www.tiktok.com/@ihacomtr

Bize Ulaşmak İçin 👇
🌐 https://www.iha.com.tr/iletisim