Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Oruç Reis'e Saldırmayın Bedelini Ağır Ödersiniz Dedik'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendilerine söyledik, bizim Oruç Reis’imize sakın saldırmayın, eğer Oruç Reis’imize saldırırsanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar” dedi

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone
AK Parti 19. kuruluş yıl dönümü programı, korona virüs önlemleri nedeniyle 75. Yıl Cumhuriyet Amfi Tiyatro ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Amfi tiyatroya gelen misafirlerin oturması için kırmızı minderler hazırlanırken, amfiye giren davetlilerin ateşi ölçüldü, el dezenfektanı ve maske dağıtıldı.

Ayrıca gelen misafirlere “Yeni Türkiye Vizyonu. Dünya Beşten Büyüktür” başlıklı kitap ve Recep Tayyip Erdoğan imzalı kravat ve eşarp hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması öncesinde Özhan Eren “Haydi Bir Daha”, Uğur Işılak “Dombra”, Altan Çetin “Nereden Nereye”, Ceyhun Çelikten “Tabii ki Evet”, Ceyhun Çelikten “İnandığın Yolda Yürü” şarkılarını seslendirdi, AK Parti’nin 19. yılı için hazırlanan film davetlilere sunuldu.

“Bu dava Selçuklu’nun kalbi, Osmanlı’nın vicdanı, cumhuriyetin aklıdır”

Tarih boyunca olduğu gibi bu dönemde de kerameti kendinde görenlerin, millete hizmet yolundan ayrılıp şahsi emellerinin peşine düşenlerin olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepsi de çok kısa bir sürede bu gerçekle yüzleşip siyaset tarihinin tozlu raflarındaki yerlerini almak zorunda kaldı. AK Parti kuruluşundan bu güne yaptıklarıyla ve duruşuyla Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren, koskoca bir ümmetin umutlarını canlandıran, insanlığın önünde yeni kapılar açan bir parti kimliğine sahiptir” diye konuştu.

Ülkenin ve milletin geleceği konusunda AK Parti’den başka bir vizyon, hedef, proje, program sahibi siyasi teşekkül bulunmadığını belirten Erdoğan, “Ana muhalefetin ve aynı cephenin diğer partilerinin tek siyasetleri AK Parti’ye saldırmak, tek vaatleri Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek. Milletimiz bu kısır zihniyete 19 yıldır yaptığı gibi bundan sonra da itibar etmeyecektir” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin ilk insan Hazreti Adem ile başlayan büyük medeniyet davasının günümüzdeki temsilcisi olmaya talip olduğunun altını çizen Erdoğan, “Bu davaya gönül verenler kendileri ile birlikte yeryüzündeki tüm mazlumların hukukunu koruma mücadelesi vermişlerdir. Bu kutlu yürüyüşün bin yıldır coğrafyamızda sancaktarlığını yapan ecdadımız 3 kıta, 7 iklimde barışın, kardeşliğin ve adaletin tesisi için asırlardır ter dökmüştür. Bizim hareketimiz, bizim davamız kendisine, her şeyden önce Allah kelamını ve onun alemlere rahmet olarak gönderilen Nebi’sini rehber edinmiştir” ifadelerini kullandı.

“Bizim Oruç Reis’imize sakın saldırmayın, bedelini ağır ödersiniz”

Suriye’deki iç karışıklıklarla birlikte Türkiye üzerinde oynanan oyunların yeni bir boyuta taşındığını belirten Erdoğan, ”Artık içeride ve dışarıda çok daha sert, çok daha sinsi, yer yer de kanlı bir sürecin içine giriyorduk. Gezi olayları ile sokakları işgale, 17-25 Aralık emniyet yargı darbesi ile milli iradeyi gasp etmeye, çukur eylemleri ile mahalleleri bölmeye çalıştılar. PKK’sından DEAŞ’a kadar tüm terör örgütlerini en azgın şekilde üzerimize saldılar. 15 Temmuz’da darbe girişimine kalkıştılar. Kuzey Irak, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz’de yürüttüğümüz harekatlarla bu saldırılara karşı cevabımızı anladıkları dilden verdik. Bugün de verdik. Kendilerine söyledik, bizim Oruç Reis’imize sakın saldırmayın, eğer Oruç Reis’imize saldırırsanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar” dedi.

#haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html