Girişimci Kardeşler Finans Şirketinden Ayrılıp Market Açtılar

Kahramanmaraş’ta özel bir finans şirketinde satış personeli olarak görev yapan iki kardeş, daha önce hiç bilmedikleri market işine başladı. Sektörde yabancı olmalarına rağmen işi kavradıklarını söyleyen gençler, kendileri gibi girişimcilere örnek olmak istiyor.

Kanalımıza Abone Oldunuz mu?
📌 http://bit.ly/IHA-Abone

Kahramanmaraş’ta 10 yıl finans şirketinde çalışan Abdurrahman ve Hüseyin Koyun kardeşler, daha önce market sektöründe tecrübesi bulunan kuzenleri Reşit Koyun ile birlikte yaklaşık bin metrekare alana sahip bir marketi devraldı. 3 aydır market işleten girişimci gençler müşterilerin de ilgisiyle, yabancısı oldukları sektörde 15 kişiye istihdam sağladı.
Masa başı işi bırakıp girişimcilik ruhu ile ticarete atıldıklarını söyleyen Abdurrahman Koyun, “Daha önce 10 yıldır finans şirketinde görev yaptım. Burayı açtık ve 3 kişi olarak başlangıç yaptık. Üçümüzü de genç girişimci olarak market işine girdik. Biri kardeşim, diğeri de kuzenim. Kuzenimiz bu sektörde tecrübesi vardı bizlerde finans alanında tecrübeliydik. Üçümüzün tecrübesini birleştirdik ve bu yola çıktık. Kesinlikle kimse girişimcilikte korkmasın. Gayret ediyoruz sonucu zaten Allah veriyor. Herkese de bu işi öneriyoruz. Çünkü girişimcilik biraz daha genç yaşta başlıyor olması lazım. Tecrübe lazım fakat insanlar, olumsuzluklarla karşılaşmaktan korkmamalı” dedi.
Reşit Koyun ise, “Biz 3 aydır bu işi yapıyoruz. Bu süre zarfında bulunduğumuz alanda ciddi anlamda hizmet kalitesi getirdik. Elimizden geldiği kadar müşterilerimize en taze ve en uygununu vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

#haber #sondakika #gündem

———————————————————————–

Bir Çok Merak Edilen Konuda Uzman Görüşlerini Sizlerle Buluşturduğumuz İHA Aktüel Kanalımız 👇
📌 https://bit.ly/IHA-Aktuel

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
🌐 http://www.iha.com.tr

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Edin!

📍 https://facebook.com/iha.com.tr
📍 https://twitter.com/ihacomtr
📍 https://instagram.com/ihacomtr/
📍 https://t.me/ihacomtr
📍 https://www.tiktok.com/@ihacomtr

Bize Ulaşmak İçin 👇
🌐 https://www.iha.com.tr/iletisim