Sinop’ta Üretilen Maskeler Ülke Sınırlarını Aşacak

Sinop’ta bulunan bir fabrika, yüzün tamamını koruyan ve temizlendikten sonra tekrar kullanabilme özelliği olan maskeyi ihraç etmeyi planlıyor.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone
Sinop’ta bir fabrika, nefes ve öksürük yoluyla bulaşan korona virüsten korunmak için önemli rol oynayan maskede yeni bir üretime geçti. Fabrika üretime geçirdiği maskeyi ihracat edecek.
Fabrika Genel Müdür Yardımcısı Ozan Bala konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ürettiğimiz maskenin tamamen dizaynı ve patenti tarafımıza aittir. 3D yazıcılarda endüstri mühendisleri tarafından uzun uğraşlar sonunda oluşturduk bu maskenin dizaynını. Çok kaliteli ham maddeler kullanılmakta. Sertifikalı ürünler kullanılmakta. Bu üretimini yaptığımız maske sağlığa uygun maskedir. Bu maske günümüzde hepimizin başında dert olan korona virüse karşı üretildi. Tam olarak yüz koruma sağlamakta. Gözü, kulağı, yüzü komple olarak kapatmakta ve bu sayede teması önlemekte" dedi.
“Günde 8 ila 10 bin maske üretiyoruz”
Bala, günlük 8 ila 10 bin adet maske üretimi yaptıklarını belirterek, “Ek kalıplarımız gelecek. Kalıplar geldiğinde üretim sayımız çok daha fazla olacak. Şu anda üretim sayımız 8 ila 10 bin civarında. Sadece numune gönderimi yaptık. İnsanlar bu maske ile tanışacak. Yurt içi ve yurt dışı planlarımızda önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Diğer ülkelerden ciddi oranda sipariş alıyoruz. İhracat yasağının kalkmasıyla birlikte onların da taleplerine cevap veriyor olacağız” diye konuştu.
#haber #sondakika #gündem #sinop

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html