Ukrayna’dan Ana Vatana Gelen Vatandaşları Aileleri Gözleri Yaşlı Karşılıyor

Rusya, Ukrayna arasında yaşanan savaş sebebiyle can güvenliği için ülkelerini terk edip gelen Ukraynalı ve Ukrayna’da yaşan Türk vatandaşları Hamzabeyli Sınır kapısından karşılayan aileler duygu dolu anlar yaşadı.

Kanalımıza Abone Oldunuz mu?
📌 http://bit.ly/IHA-Abone

Rusya’nın savaş açtığı Ukrayna’dan otobüslerle tahliyeler devam ediyor. Ukrayna’dan ana vatana gelen Türk vatandaşlarını gözü yaşlı aileleri karşılıyor.
3 yıldır Harkov’da Üniversitede Tıp Fakültesinde eğitim gören Alperen Gündoğdu’yu Anne ve Babası karşıladı. Çocuğunun pasaport kontrol noktasında gören baba Niyazi Gündoğdu gözyaşlarını tutamadı. 8 aydır çocuğunu göremediğini dile getiren baba Gündoğdu “Lanet olsun Rusya’ya. Lanet olsun lanet olsun. Sekiz aydır görüşmüyoruz. Üç yıldır Ukrayna’da okuyor. Tıp eğitimi alıyor. Ama eğitimi yarıda kaldı yavrumun. Çok meraklı gitti oraya lanet olsun. Bu savaşlar masum insanların, çocukları. En büyük etkilenen insanlar onlar. Allah korusun. Savaş çok kötü. Neyi paylaşamıyorlar bu dünyada hayatta anlamamak mümkün değil. Sadece liderlerin kendi şahsi hırslarından dolayı masum çocukların genç insanları hayatlarını oynuyorlar. Yazıklar olsun. Bu hale getirenlere. Bu arada gerçekten. Ülkemizin cumhurbaşkanı olsun. Bütün siyasiler el birliğiyle yavrularımızı getirdiler. Geldi. Devletimizin yanında olduğunu hissettik yani. Allah razı olsun. cümlemizden cümlesinden” dedi.
Anne Ayfer Gündoğdu ise oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu vurgulayarak okulunun yarım kaldığını söyledi.

#haber #sondakika #gündem

———————————————————————–

Bir Çok Merak Edilen Konuda Uzman Görüşlerini Sizlerle Buluşturduğumuz İHA Aktüel Kanalımız 👇
📌 https://bit.ly/IHA-Aktuel

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
🌐 http://www.iha.com.tr

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Edin!

📍 https://facebook.com/iha.com.tr
📍 https://twitter.com/ihacomtr
📍 https://instagram.com/ihacomtr/
📍 https://t.me/ihacomtr
📍 https://www.tiktok.com/@ihacomtr

Bize Ulaşmak İçin 👇
🌐 https://www.iha.com.tr/iletisim